مدیرعامل شرکت عمران فولادشهرگفت:

پیاده رو سازی یکی از مباحث مهم در عرصه شهرسازی شهرها می باشد. امروزه پیاده رو ها فقط یک مسیر عبورومرور نیستند، بلکه فضایی برای دیدار و صحبت،دسترسی به مراکز خریدوفروش، استراحت، فضاهای تجمع و… هستند. این فضاها از نظر سیمای شهری و از نظر جنبه های فرهنگی- اجتماعی نیز حایز اهمیت هست.

حمیدرضاشیروانی در خصوص پیاده روسازی های در دست اجرا درمحله های فرهنگ و ایثار مسکن مهرافزود:تاکنون۶۰ هزارمتر مربع کف فرش در معابر اصلی برزن‌ پنجم با مبلغ قرارداد ۸ میلیاردتومان اجرا شده و 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.همچنین پیاده روسازی درون محلات برزن فرهنگ شامل فرهنگ 6،5،4،1که فرهنگ ۱ و4 کف فرش آن کاملا اجرا شده و فرهنگ ۵و۶ (85 درصد) در حال اجرا است و مبلغ این قرارداد ۲میلیارد تومان بوده که تاکنون 42هزار متر مربع کف فرش شده است وی ادامه داد: پیاده روسازی معابر18 متری برزن ایثار شامل ایثار ۱و۶ که مبلغ این قرارداد 3میلیارد و 400 میلیون تومان بوده و‌۵۰ هزار مترمربع کف فرش در شرف انجام می باشد.همچنین آسفالت درون محله های ایثار6،5،3که مبلغ قرارداد۳میلیارد تومان بوده وتاکنون ۳۵۰۰ تن آسفالت ریخته شده است و به زودی تکمیل می شود.

شیروانی با بیان اینکه باید پیاده رو ها را به عنوان یکی از مهم ترین فضاهای شهری در نظر بگیریم،توضیح داد: پیاده روهای مسکن مهرفولادشهر با اهداف ارتقای امنیت افراد پیاده (به خصوص کودکان و سالمندان) و نیز افزایش زیبایی شریان های شهری مورد توجه قرار گرفته و اجرا شده اند. همچنین این پیاده روها علاوه بر طراحی اصولی، دارای عوامل زیبایی شناسی نظیر هم سطح بودن راستای پیاده رو، تزئین با کف فرش های جذاب و مختلف از نظر رنگ و مصالح،استفاده از کف فرش ویژه برای نابینایان،دسترسی راحت برای تردد کالسکه ومعلولان، ساماندهی مسیر توسط گیاهان و درختان همیشه سبز، روشنایی پیاده رو در شب که باعث افزایش امنیت عابران می شود، عرض کافی برای رفت وآمد و نیز دسترسی مناسب به مراکز خرید و مراکز تجاری مختلف و… می باشند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید فولادشهر در خصوص برنامه های آینده تصریح کرد: فاز دوم زهکش مرکزمجاور برزن C، آسفالت معابر باقی مانده برزن ایثار و‌فرهنگ و سایر کارهای خدماتی در سطح شهر از جمله این فعالیت ها هستند.

لینک کوتاه نوشته
https://fooladshahr.ntdc.ir/?p=19999
کد خبر
19999